CHP'li  Yalova  Belediyesinde zimmetine 20 milyon lira geçirerek ortadan kaybolan muhasebecisi Reşat Elgin'in gözaltına alınmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında 3 şüphelinin daha gözaltına alındığ

haber7
0

Yalova İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada , Cumhuriyet Başsavcılığınca ,  Yalova  Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünde çalışan R.E nin zimmetine para geçirdiği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında , İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin T.T. , H.Ç. ve E.G. yi de gözaltına aldığı kaydedildi.

Gözaltına alınanların sorgulanmasına emniyet müdürlüğünde başlandığı öğrenildi.

Soruşturma

Yalova Belediyesi yetkililerince 6 Şubat ta , Mali Hizmetler Müdürlüğünde çalışan Reşat E nin muhasebe kayıtlarında yaptığı usulsüz işlemlerin tespitinin ardından İl Emniyet Müdürlüğüne başvurulmuş , ardından da savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu.

Bu sırada kayıplara karışan Reşat E , Denizli de gözaltına alınarak  Yalova  ya getirilmiş , Belediye Başkan Yardımcısı Halit G , Mali Hizmetler Müdürü Şenay Reyhan K. ve çalışanlardan S.Ö. ile müteahhit Bekir B. de yakalanmıştı.

Bu kişilerden Belediye Başkan Yardımcısı Halit G , Reşat E , Şenay Reyhan K. ve Bekir B. tutuklanmış , S.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Soruşturmayla ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Halit G nin sekreteri B.T. , şoförü B.E. ve soruşturma dosyasında adı geçen bir şirketin muhasebe ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =