İtalya’da yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19)  nedeniyle  hayatını kaybedenlerin  sayısı  11’e yükseldi.

haber7
0

Koronavirüs vakaları ve ölümlerinin geçen cumadan bu yana arttığı ülkede ölü  sayısı  dün itibariyle çift haneli rakamlara ulaştı.

İtalyan basınına yansıyan haberlere göre , ülkede pazartesinin ardından dün de 2 kadın , 2 erkek olmak üzere 4 kişi daha Kovid-19  nedeniyle  öldü ve can kaybı 11 e ulaştı.

LOMBARDİYA BÖLGESİNDE 9 UNCU ÖLÜM

Ülkede dün hayatını kaybedenlerin 76 , 83 , 84 ve 91 yaşlarında olduğu belirtildi. Son vakalarla birlikte Kovid-19 un hızlı şekilde yayıldığı Lombardiya bölgesinde ölenlerin  sayısı  9 u bulurken , diğer kayıplar ise Veneto da oldu.

İtalya genelinde koronavirüs vaka  sayısı  da 323 e yükselirken , salgının diğer bölgelere de sıçramaya başlandığı gözlendi. Kuzeydeki Bergamo kentinden güneydeki Sicilya adasının merkezi Palermo kentine tatile giden 3 kişide de Kovid-19 a rastlandı.

ROMA DA KORONAVİRÜS ZİRVESİ

Bu arada , ülkenin kuzeyi Kovid-19 salgını  nedeniyle  olağanüstü bir dönemden geçerken , başkent Roma da dün bir zirve yapıldı , bugün de başka bir önemli toplantı gerçekleştirilecek. 

İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza , dün komşu ve yakın ülkeler Slovenya , Avusturya , İsviçre , Almanya , Hırvatistan ve Fransa’dan mevkidaşlarını Roma da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =