2013'ten beri 3 milyona yakın kişinin katıldığı Ufka Yolculuk Bilgi Yarışması'nın , bu seneki "Adap" olarak belirlendi. Programın kurucu isimlerinden  Onur   Ocaktan  , "kaybedeni olmayan yarışmayı" Haber7'den İ

haber7
0

Server Yaşam Vakfı tarafından 2013’ten beri düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi Yarışması’nın başından beri mutfağında yer alan  Onur   Ocaktan  , Haber7’den İbrahim Can’ın sorularını yanıtladı. “Kaybedeni olmayan yarışma” sloganıyla yola çıkan yarışma , toplumda dini ve ahlaki bilincin artmasını amaçlıyor.

 

 

Ufka Yolculuk’un çıkış noktası nedir?

Asıl amaç , Allah’ın rızasını kazanmak. Sonrasında ise okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan , düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak. Halkımızın , insanlarımızın ve özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmaktır.

2013’ten beri düzenlenen yarışmada sorular nereden soruluyor?

Bir yayın kurulumuz var. O kurulumuz hem sınava katılanların sorumlu olacağı kitabı , hem de soruları hazırlıyor.

 

 

İlk sene , Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali kitabından sınavı yaptık. Toplam 89 bin 870 kişi kayıt yaptı.

2014’te yapılan ikinci yarışmada; temel kitabımız , hidayet rehberi , hayat kılavuzumuz olan Kur’an-ı Kerim Mealini konu olarak seçtik. Bu yarışmaya 65 ülkeden toplam 174 bin 451 kişi kayıt yaptırdı.

2015’te konumuzu Siyer olarak belirledik ve 265 bin 397 kişi katıldı. 2016’da Hadis alanında yapılan yarışmaya 396 bin 712 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =