Etiketler:

 NASA  resmi internet sitesi üzerinden  personel   alımı  yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre Mühendislik , matematik veya bilim bölümlerinde en az yüksek lisans mezunu 75 bin TL  maaş  ile astronot istidam edecek.

haber7
0

NASA 75 bin TL maaşla  personel  alacağını duyurdu. Uzay araştırmaları denince ilk akla gelen kurumların başında yer alan  NASA  , astronot  alımı  yapacak. Ayrıca kurum mühendislik , matematik veya bilim bölümlerinde en az yüksek lisans mezunu olma şartı arıyor. Başvuru sonrası kabul edilen adaylar eğitime alınacak.

BAŞVUR ŞARTLARI NELER?

Uzay bilimleri ve araştırmaları alanında dünya çapında kendini kanıtlamış olan  NASA  , yeni çalışmalar için bünyesinde astronot istidam edecek. İşte adaylarda aradığı başvuru şartları:

- Mühendislik , matematik veya bilim bölümlerinde en az yüksek lisans mezunu olma

- En az 2 yıl tecrübe sahibi olma

- Pilotluk tecrübesi olan adayların başvuruları da kabul edilecek

NASA ASTRONOT ALIMI BAŞVURU TARİHİ

NASA nın 75 bin TL maaşla  alımı  gerçekleştireceği astronot  alımı  başvuruları 2 Mart 2020 tarihinde başlayacak. Adaylar , 31 Mart 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlayabilecek.

NASA yetkilisi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

 “Bu yıl düşük Dünya yörüngesindeki Uluslararası Uzay İstasyonu ndaki 20. yıllık sürekli varlığımızı kutluyoruz ve ilk kadın astronotu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =