Rus rublesi günün ilk yarısında dolar karşısında yüzde 2 ,18 değer kaybederken , avro karşısında da yüzde 2 ,24 düştü.

haber7
0

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Çin dışındaki ülkelerde de yayılmaya başlaması nedeniyle Rus rublesi ve borsası düşüşe geçti.

 

 

Koronavirüs salgınının çeşitli ülkelerde de yayıldığına dair haberlerin ardından , Rus rublesi dolar karşısında yüzde 2 ,18 değer kaybederek 65 ,12 seviyesine , avro karşısında da yüzde 2 ,24 düşerek 71 ,09 a geriledi.

Moskova Borsası (MICEX) endeksi de dünkü tatilin ardından günün ilk yarısında yüzde 1 ,26 değer kaybederek 3066 puana düşerken , RTS endeksi de yüzde 2 ,1 in üzerinde azalarak 1492 puana kadar geriledi.

 

 

Analistler , koronavirüsün Çin dışındaki ülkelere de sıçramasının ardından , farklı ülkelerde de karantina uygulamalarının olabileceği endişesiyle yatırımcıların risk iştahının azaldığına işaret ediyorlar.

Rusya , virüs salgını en büyük ticaret ortaklarından Çin le sınırını kapatmış , Çin vatandaşlarına vize vermeyi durdurmuştu.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =