Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüsün İran'da can almasıyla  Türkiye  tedbirlerini arttırdı ve komşu ile kapılar kapatıldı. Yasağı delmek isteyen  İranlılar  , Azerbaycan'ı kullanarak T&uum

haber7
0

Haber7 / Erkan Talu

Çin in Wuhan kentinde 2019 un son ayında ortaya çıkan coronavirüs (Covid-19) dünyaya yayılmaya devam ediyor. Virüs dolayısıyla hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 665 e ulaşırken , vaka sayısı 80 bini aştı.

VİRÜS SINIRIMIZA KADAR DAYANDI

Virüsün görüldüğü ve hızla yayıldığı son ülke ise İran...

Türkiye , İran da vakaların ve ölümlerin artmasının ardından bu ülke ile olan tüm sınır kapılarını kapattı. Hava , kara ve tren seferleri de durduruldu.

İRANLILAR TÜRKİYE YE GİRMEK İÇİN  Azerbaycan  I KULLANMAYA ÇALIŞIYOR

Türkiye nin virüs salgını nedeniyle aldığı tedbirleri delmek isteyen  İranlılar  ilginç bir yönteme başvurmuştu. İran da 25 milyon civarında Azeri yaşıyor. Bunu kullanmak isteyen ve İran dan kaçma çabası içinde olan  Azerbaycan  pasaportlu  İranlılar  ,  Azerbaycan  üzerinden Türkiye ye giriş yapmaya çalışıyor.

TÜRKİYE TEDBİRİNİ ALDI

Haber7 nin Sağlık Bakanlığı kaynaklarından aldığı bilgiye göre; dün Azeri mevkidaşı Ogtay Shiraliyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Bakan Fahrettin Koca , mevkidaşından ,  Azerbaycan  üzerinden Türkiye ye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =