“Film Gibi” programında , yürüttüğü sosyal sorumluluk işleriyle de tanınan oyuncu Turgay Tanülkü sinemaseverlerle bir araya geldi. 1981yılından beri "kader mahkûmları"nı  tiyatroyla  buluştur

haber7
0

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği ve her ay Türk Sineması’na emek vermiş bir ismin konuk olacağı “Film Gibi” programının ilk konuğu oyuncu Turgay Tanülkü oldu. Moderatörlüğünü Şeref Yumurtacı’nın yaptığı etkinlik , Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Tanülkü , sanat hayatını ve cezaevlerine tiyatroyu götürdüğü "Son Kuşlar" projesini anlattı.

CEZAEVİNDEN ÇOCUK BAKIMI ÜSTLENDİ

Oyuncu Turgay Tanülkü , 1981 den bu yana cezaevlerinde tiyatro oynadığını ve bugüne kadar 57 cezaevinde yaklaşık  100  bin mahkûma ulaştığını belirtti. İlk kez 1981 de cezaevlerinde tiyatro yapmaya başladığı bilgisini veren Tanülkü , "kader mahkûmları" olarak tarif ettiği insanlarla ilgilenebilmek için böyle bir yolu tercih ettiğine dikkati çekti. Aynı yıl Ulucanlar Cezaevi nden ilk kez bir çocuğun bakımını üstlendiğine söyleyen oyuncu , "İlk aldığım çocuğum şimdi 45 yaşında. Oğullarım , kızlarım , torunlarım var. Dostlarım var , onlar çocuklara bakıyor. Küçük olanlar Uşak ta köyde yaşıyor. İlkokulu , ortaokulu , liseyi Uşak ta okuyorlar ama üniversiteyi İstanbul , Ankara , İzmir de kazanmak zorundalar. 17 tanesi şimdi üniversite okuyor. Mezun olanlar var. Hepsi toplandığında 101 kişi oluyor. 2 si savcı , biri avukat oldu." ifadelerini kullandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =