Tokat’ta giysi üretimini bırakarak koronavirüse karşı koruyucu tulum üretmeye başlayan tekstil fabrikası ,  Siparişleri  karşılamak için vardiya sayısını artırdı. Günlük bin kapasite ile tulum üretimine

haber7
0

Çin’in Vuhan kentinden ortaya çıkan koronavirüse hızla yayılarak can almaya devam ederken , maske , önlük , tulum gibi medikal ürünlerde talep patlaması yaşandı.

Tokat’ın Turhal ilçesinde , kaban , ceket , pantolon üretimi yapan bir tekstil fabrikası artan talep doğrultusunda giysi üretimini durdurup , tek kullanımlık tulum üretmeye başladı. Günlük bin kapasite ile tulum üretimine başlayan firma 1 milyona yaklaşan siparişe yetişmekte zorlanıyor. Vardiya sayısını artıran fabrikada gece gündüz durmadan koronavirüse karşı koruyucu tulum üretimi devam ediyor.

1 milyon adet tulum siparişi

Tekstil Fabrikası Yöneticisi İsa Aktaş , koronavirüsten korunma kıyafeti olarak adlandırdıkları tuluma Çin’den oldukça fazla talep olduğunu kaydetti. Bin adet başladıkları tulum üretimi siparişlerinin 1 milyona çıktığını belirten Aktaş , siparişlere yetişmek için çift vardiya çalışmaya başladıklarını söyledi.

Tek kullanımlık olan tulumun dışarıdan gelen etkene karşı koruyucu özelliği olduğunu belirten Aktaş , "Laminasyonlu kumaşın dışarıdan gelen rüzgar , su gibi herhangi bir temasa karı koruyucu özelliği var. İçeriden dışarıya nefes alabilir özellikli bir kumaş. Lamineli tulum diyoruz" dedi.

Çin den talep var

Yoğun talebi karşılamak için partnerler edindiklerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =