Etiketler:

Siyasette “üçüncü ittifak” tartışmaları sürerken HDP’de ilginç bir gelişme yaşandı. Eşbaşkan Sezai Temelli gitti , yerine Mithat Sancar geldi. Böylece Figen Yüksekdağ ve Temelli’n

haber7
0

Ankara’da siyaset kulisleri hareketlendi. Millet İttifakı’nda CHP’nin gizli ortağı HDP’nin önceki gün Ankara’da yapılan 4. Olağan Kongresi’nde sürpriz bir değişim yaşandı. 

 

 

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin yerine Mithat Sancar aday gösterildi. Eş Genel Başkanlardan Pervin Buldan görevine devam ederken , Sancar yeni Eş Genel Başkan seçildi. Yaşanan değişiklik HDP’de Türk solunu tasfiye olarak değerlendirildi. Figen Yüksekdağ ve Sezai Temelli ile devam eden aşırı sol akımı , Sancar’ın Eş Genel Başkanlığa seçilmesiyle kırıldı. HDP’de Türk solunu tasfiye çalışmaları ‘siyaseti yeniden dizayn çabası’ şeklinde yorumlandı. İYİ Parti’de başlayan istifalar ve HDP’nin CHP’ye yaptığı ‘şeffaflık’ çağrısının ardından söz konusu tasfiyenin gelmesi dikkat çekici bulundu. 

BULDAN’DAN CHP’YE MESAJ

 

 

CHP’nin gizli ortağı HDP’den gelen ‘şeffaf ittifak’ çağrısı üstü örtülü biçimde yinelendi. Daha önce bir mülakatında CHP’den açıkça söz eden  HDP  Eş Genel Başkanı Pervin Buldan , bu kez kongrede yaptığı konuşmada çağrısını net bir adres vermeyerek ‘demokrasi ittifakı’ mesajı ile sürdürdü.

HDP’den üst üste gelen çağrılara CHP’den gelecek yanıt beklenirken , yönetim de suskunluğa büründü. Beklenen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =