Meksika'nın Puelba eyaletinde 4 kişinin cansız bedeni bulundu

haber7
0

 Meksika nın doğusundaki Puebla eyaletinde 4 kişinin cesedi bulundu. Eyalet Başsavcısı Gilberto Higuera , Puebla Üniversitesinde öğrenci oldukları belirlenen iki Kolombiyalı ve bir Meksikalı öğrencinin ayrıca bir Uber sürücüsünün ölü bulunduğunu kaydetti. Cesetlerin yakınında bir aracın bulunduğunu belirten Higuera , olayla ilgili üç kişinin gözaltına alındığını ifade etti.

300 BİNDEN FAZLA CAN KAYBI

Meksika da 2006 da dönemin Devlet Başkanı Felipe Calderon un kartellere karşı başlattığı ve halefi Enrique Pena Nieto nun sürdürdüğü mücadeleyle içinden çıkılmaz hale gelen şiddet dalgasında hayatını kaybedenlerin sayısının 300 bini aştığı , 340 binden fazla Meksikalının da yerinden edildiği belirtilmişti. 120 milyon nüfuslu ülkede , 2018 de önemli bir bölümü uyuşturucu kartelleriyle bağlantılı 35 bin 964 cinayet işlendiği kaydedilmişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =