ünlü  borsa yatırımcısı Warren Buffet’a göre hisse senedi yatırımcısı korona virüs korkusuyla al-sat yapılmamalı , uzun vadeli düşünmeli

haber7
0

Berkshire Hataway’nin sahibi efsanevi yatırımcı Warren Buffett’dan gündemle alakalı uyarı geldi. Buffett’a göre hisse senedi yatırımcıları uzun vadeli düşünmeli.

"Hisse senedi yatırımcıları piyasayı veya işletmelerin uzun vadeli görünümlerine günlük başlıklara bakarak öngörüde bulunamazlar" yorumu yapan Buffett’a göre korona virüsten dolayı al – sat yapılmamalı.

CNBC ye konuşan Buffett , koronavirüs hakkında özel bir uzmanlığı olmadığını , ancak 10-20 yıllık zaman ufkuna sahip olan ve şirketlerin kazanç gücüne odaklanan yatırımcıların hisse senetlerine yatırım yaparak iyi bir yatırım yaptığını göreceğini belirtti.

Buffett , "Günlük gazeteyi okuyarak piyasayı kesinlikle tahmin edemezsiniz. Şu anki duruma bakarsanız , paranız için tahvillerden daha fazlasını elde edersiniz." dedi.

Buffett , demokrat olduğunu ve Bernie Sanders yerine milyarder Mike Bloomberg i tercih ettiğini söyledi.

Yüzde beş Apple hissesi bulunduran Buffett , kapaklı telefonu bırakarak akıllı telefona geçtiğini söyledi. Buffet a göre Apple yatırım yaptığı en iyi iş. 

ABD BORSALARI SERT DÜŞTÜ

ABD borsaları haftanın ilk gününü çok sert düşüşlerle kapadı. Endekslerde yüzde 4 e yaklaşan oranlardaki düşüş , son iki yılın en ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =