Beyaz Saray , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) ile mücadele için Kongre'den en az 2 ,5 milyar dolar ek fon talep edileceğini açıkladı.

haber7
0

Beyaz Saray Bütçe ve Yönetim Ofisi Sözcüsü Rachel Semmel , yaptığı yazılı açıklamada "Donald Trump yönetimi Kovid-19 un yayılmasını ciddiye alıyor." ifadesini kullandı. 

Virüs ile mücadele için 2 ,5 milyar dolar ek fon talep eden bir planı Kongre ye göndereceklerini belirten Semmel , bu fonun 1 milyar dolarının virüse karşı aşı geliştirme çalışmalarını hızlandırmak için ayırılacağını kaydetti. 

ABD Kongresi ndeki Demokratlar uzun süredir virüs konusunda yönetime uyarıda bulunarak , Trump ı bu konuda adım atmaya çağırıyordu. 

Trump ise bugün Twitter dan yaptığı açıklamada , "ABD de koronavirüs kontrol altında. Tüm taraflar ve ilgili ülkelerle iletişim halindeyiz." değerlendirmesinde bulunmuştu. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =