ABD Başkanı Donald  Trump  , ilk resmi ziyaretini düzenlediği Hindistan’da yaptığı konuşmada ,  “Özgür  ve  açık  bir Hint-Pasifik  bölgesi  oluşturacağız" dedi.

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  , ilk resmi ziyaretini gerçekleştirmek üzere Hindistan’a geldi. Ahmadabad kentinde 100 bin kişilik Motera kriket Stadyumunda konuşma yapan  Trump  , Hindistan’a 3 milyon dolar değerinde helikopter satmak üzere Salı günü anlaşma imzalanacağını belirtti. Hindistan ile askeri alanda müttefik olma isteğini ifade eden  Trump  , “Birlikte egemenliğimizi , güvenliğimizi koruyacağız ve çocuklarımız ve gelecek kuşaklar için özgür ve açık bir Hint-Pasifik bölgesi oluşturacağız" ifadelerini kullandı.

ABD’nin her zaman yeni gelenlere kucak açtığını ancak sınırlarının terörizme kapalı olduğunu belirten  Trump  , “IŞİD yüzde 100 yok edildi ve El Bağdadi diye bilinen canavar kurucusu öldü” dedi. Gerçekleştirdiği konuşmanın ardından Başkan  Trump  ve eşi Melania  Trump  ülkenin simgelerinden Tac Mahal’i ziyaret etmek üzere Agra kentine geldi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =