Türkiye  İhracatçılar Meclisi Başkanı (TİM) İsmail Gülle , ülke ihracatını bu yıl 190  milyar  dolara gelecek yıllarda da  200   milyar  doların üzerine taşımaya azimli , kararlı olduklarını belirtti.

haber7
0

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından bir otelde düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreni nde konuşan İsmail Gülle , dünyada yaşanan pek çok olumsuzluğa rağmen ihracatını artıran firmalara teşekkür etti.

Türkiye nin ihracatını artırmak için her gün canla başla çalıştıklarına değinen Gülle , bu kadar rekabet ortamında kolay bir iş yapmadıklarını dile getirdi. 

Yıla şehit haberleri , çığ felaketi ve depremler gibi kötü olaylara başlandığını anımsatan Gülle , ancak ihracatta güzel haberler geldiğini ve ocak ayında en fazla ocak ayı ihracatını gerçekleştirdiklerine değindi. 

 

 

Şubat ayı ihracatına ilişkin de konuşan Gülle , "İnşallah şubat ayında da anlamlı bir rekoru , rakamı ortaya çıkaracağız." dedi. 

Bu yıl içinde beklenmedik durumların olabileceğini aktaran Gülle , şunları kaydetti:

"TİM olarak bizler Çin in yanında olduğumuzu göstermek adına maske , dezenfektan ve pek çok ilaç gönderdik. Çin in bu durumundan faydalanmak değil niyetimiz. Biz bu işin fırsatçılığında değil , insani tarafındayız. Ancak dünyanın ticaret konjonktürünün beklemiş olduğu fırsatlara da sırtımızı dönecek değiliz. Belki turizme de olumsuz etkileri olabilir ancak mal ihracatında mutlaka olumlu etkileri olacaktır. Bunları iyi okuyup değerlendirmemiz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =