Manisa'da , deprem nedeniyle duvar ve kolonlarında çatlaklar oluştuğu ileri sürülen 7  katlı   apartman  ,  yıkılma   tehlikesi  nedeniyle boşaltıldı.

haber7
0

Alınan bilgiye göre , sabah saatlerindeki sarsıntıyla dışarı çıkan Şehzadeler ilçesi Murat Caddesindeki Uzun Apartmanı sakinleri , binanın iç ve dış duvarları ile kolonlarında çatlamalar meydana geldiğini ileri sürerek Şehzadeler Belediyesi ne başvurdu.

Binada inceleme yapan ekipler apartmanın mühürlenmesine karar verdi.

Uzun apartmanı sakinlerinden Talip Sezer , AA muhabirine  yaptığı açıklamada , apartmanlarının son yaşanan depremlerle çok hasar gördüğünü , duvarlarının yarılıp , kolonların patladığı söyledi.

Sezer , şöyle konuştu:

"Biz bu binanın durumunu belediyeye bildirdik. Belediye ekipleri gelip rapor tuttu ve binayı mühürlediler. Benim 5 tane çocuğum var. Ben bu çocuklarla nereye gideceğim. Benim durumum yok , kredi çektim ev aldım."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =