Daha önce  Terör  devleti İsrail'in 200'den fazla Filistinliyi katlettiği , şimdi de baskı ve şiddetin en yoğun hissedildiği  Batı  Şeria'nın ilhakı için haritaları görüşmek üzere İsrail-Amerikan kom

haber7
0

İsrail-Amerikan komitesi , ABD Başkanı Donald Trump ın açıkladığı sözde Orta Doğu barış planı çerçevesinde işgal altındaki  Batı   Şeria  da İsrail tarafından ilhak edilecek bölgelerin haritalarını görüşmek üzere ilk toplantısını gerçekleştirdi.

İsrail basınında yer alan haberlere göre , Trump ın “Yüzyılın Anlaşması” olarak nitelediği sözde barış planı kapsamında  Batı  Şeria’da ilhak edilecek bölgeleri görüşmek için kurulan İsrail-Amerikan ortak komitesi ilk kez toplandı.

Haberlerde , toplantının içeriği ve gerçekleştirildiği mekana ilişkin ayrıntıya yer verilmedi.

Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile işgal altındaki  Batı  Şeria’nın kuzeyindeki Ariel Yahudi yerleşim birimini ziyaret eden ABD’nin İsrail Büyükelçisi David Friedman ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada , "Buradan gittikten sonra sessiz bir yerde oturup bazı belgeler çıkarıp çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyoruz." dedi.

"İSRAİL İ TAMAMLAYACAĞIZ"

Friedman , çalışma ekibinin İsrail’de olduğunu ve hemen çalışmalara başlayacaklarını vurgulayarak , "Çalışmalarımızı en kısa zamanda bitirmeyi umuyoruz. Tabii İsrail devleti için en doğru şekilde tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.

Friedman ın sözünü ettiği ekipte ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =