Terör  devleti İsrail'in Başbakanı Binyamin  Netanyahu  , orduya abluka altındaki  Gazze  Şeridi'ne yönelik hava saldırılarının sürdürülmesi emrini verdi. İşgalci İsrail  Gazze  Şeridi'nden atılan roketlere ka

haber7
0

Netanyahu sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada , iç istihbarat servisi Şin-Bet in (ŞABAK) Başkanı Nadav Argaman ve İsrail Ulusal Güvenlik Kurulu Başkanı Meir Ben Shabbat bir araya geldiğini bildirdi.

Savunma Bakanı Naftali Bennett ve Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi ile de ayrı ayrı telefon görüşmeleri gerçekleştirdiğini belirten Netanyahu , Gazze ye yönelik hava saldırılarının sürdürülmesi talimatı verdiğini duyurdu.

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada , İsrail e ait bir savaş uçağının  Gazze  Şeridi nin kuzeyinde İslami Cihad Hareketi ne ait bir hedefe saldırı düzenlediği kaydedildi.

İsrail ordusundan daha önce yapılan yazılı açıklamada da  Gazze  Şeridi nden atılan roketlere karşılık Han Yunus başta olmak üzere  Gazze  deki Kudüs Seriyyeleri ne ait hedeflerin savaş uçakları ve helikopterlerle vurulduğu belirtilmişti.

Filistinli sağlık kurumları , İsrail saldırılarında ölen ya da yaralanan olmadığını ifade etmişti.

Öğle saatlerinde  Gazze  den İsrail tarafına 14 roket atılmış , bunlardan 12 si İsrail ordusuna ait hava savunma sistemi tarafından imha edilmişti.

- İSRAİL-GAZZE SINIRINDA GERGİNLİK

İsrail askerleri dün sabah  Gazze  sınırında "patlayıcı madde" yerleştirdikleri gerekçesiyle 2 Filistinliye ateş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =