Kırgızistan'ın kuzeyindeki Narın bölgesine bağlı At-Başı ilçesinde yapılmak istenen  Çin   sermayeli  sanayi , ticaret ve lojistik merkezinin inşaat projesi , hükümet tarafından  iptal  edildi.

haber7
0

Başbakanlık Basın Merkezi nden yapılan açıklamada , Kırgız ve Çinli şirketler olan Nur İnşaat Montaj Şirketi ve One Lead One Trading Limited Şirketi nin kurmayı planladığı sanayi , ticaret ve lojistik merkezinin inşaatına ilişkin anlaşmanın sona erdirildiği belirtildi.

At-Başı nda yaşayanların projeye karşı çıkmasından dolayı merkezin inşaatının durdurulduğu bildirilen açıklamada , hükümetin , yatırımcının 644 bin dolarlık kaybını iade edeceği aktarıldı.

Çin ile sınırı olan At-Başı ilçesinde 200 hektarlık alanda 275 milyon dolara yapılmak istenen sanayi , ticaret ve lojistik merkezinde , her iki ülke vatandaşından oluşan 10 bin kişinin istihdam edilmesi öngörülüyordu.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =