AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan , basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda HDP/CHP arasındaki artık gizli denilemeyecek kadar aşikar olan ittifakla alakalı açıklamalarda bulundu. Turan ,  Pervin  Buldan'ın CHP'

haber7
0

HDP , CHP ve İYİ Parti nin yer aldığı Millet İttifakı na kapalı kapılar ardından destek veriyordu. HDP , bu duruma daha fazla tahammül edemedi ve  CHP  ye çağrıda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde kongre hazırlıklarında olan HDP nin Eş Genel Başkanı Pervin  Buldan  , "Çekingenliği bırakın , ittifakı artık açıklayalım" ifadelerini kullandı.

Bu çağrı  sonrası  gözler  CHP  ye çevrildi.  CHP  nin yanıtı ya İYİ Parti yi ya da HDP nin tepkisini çekecek.  CHP  den şu ana kadar bu çağrıya bir yanıt gelmedi. İYİ Parti de son dönemde istifa eden milletvekilleri , milliyetçilerin geri planda kaldığını , HDP ile iş birliğinden rahatsızlık duyulduğunu söylemişti. 

HDP nin  CHP  ye yaptığı artık ittifakı açıklayalım çağrısı  sonrası  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan dan çok  sert  bir mesaj geldi. 

İşte Bülent Turan ın açıklamalarından satır başları; 

"GÜN GELİR MALUMUN İLANI NI İSTERLER" İttifak kurabilirsiniz , ortak bir aday destekleyebilirsiniz. Ancak gizli ve örtülü ittifaklarla seçmeni aldatmanın demokrasilerde yeri olamaz , olmamalı.‬ Defalarca ittifak var dedik. İnkar ettiler. Hatta hakaret ettiler. Milliyetçi , muhafazakar ve ulusalcı seçmeni kaybetmemek için kandille arasına mesafe koyamayan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =