Yeni   Zelanda  , Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın birçok bölgesine yayılan Kovid-19 salgınına karşı Çin'e uygulanan seyahat yasağını 8 gün daha uzattı.  Kuzey   Kore  , 380 yabancıyı

haber7
0

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern , Çin den gelen yabancılara uygulanan ve bu gece sona ermesi planlanan 14 günlük seyahat yasağının 8 gün daha yürürlükte kalacağını açıkladı.

 

Ardern ,  Yeni   Zelanda  vatandaşları ve kalıcı oturum izni bulunanların 14 gün boyunca tecrit edilme koşuluyla geri dönebileceklerini ifade ederek , seyahat yasağının sona ermesinin ardından her 48 saatte bir yeniden gözden geçirileceğini belirtti.

Kuzey  Kore  , 380 yabancıyı karantina altına aldı

 

Kuzey  Kore  nin de Kovid-19 un Güney  Kore  de hızla yayılmasının ardından 380 yabancıyı karantina altına aldığı bildirildi.

Yonhap ajansının ,  Kore  Merkezi Yayın İstasyonuna dayandırdığı haberine göre , karantina altına alınan yabancıların büyük bölümünü ,  Kuzey   Kore  nin başkenti Pyongyang da yaşayan diplomatlar oluşturuyor.

Çin in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan  Yeni  tip koronavirüs dünya genelinde 79 binden fazla kişiye bulaştı.

Kovid-19 salgını  nedeniyle  Çin ana karasında 2 bin 592 kişi hayatını kaybetti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =