T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR ,  Türkiye   siber  Güvenlik Kümelenmesi 2. Sektör Zirvesi kapsamında sektörle ilgili birtakım açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Türkiye  siber  Güvenlik Kümelenmesi 2. Sektör Zirvesi kapsamında düzenlenen ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha KOÇ ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KACIR’ın da katılımcı olduğu özel oturum kapsamında konuşmalarını gerçekleştiren Başkan DEMİR , “Ortaya bir inisiyatif ve bir gayret koyarak , ülkemizin  siber  güvenlik alanındaki faaliyetlerinin sahiplenildiği , takip edildiği ve en önemlisi de ürünlerin ortaya çıkarak bu konudaki yabancı bağımlılığından çıktığımız bir ortamın oluşmasını diliyoruz. Hatta buradan da hareketle , global pazarda yer tutan bir yapılanmanın ortaya çıkmasını umut ediyoruz.

Türkiye ,  siber  saldırılara maruz kalan ülkeler arasında ilk  sıralarda  yer alıyor. Bunun da farkında olarak yeni konjonktürde , ülkemizin maruz kaldığı çeşitli tehdit ve saldırıları da düşünerek bu alanın boş bırakılmayacağı gerçeğini net olarak görüyoruz. Bugün aramızda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımıza ve Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Bu , aslında devlet katında bir inisiyatifin göstergesi. Gerek Ulaştırma Bakanlığı’mızdaki yönetici arkadaşlarımız gerekse Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Dijital Dönüşüm Ofisi ile bu anlamda çok iyi bir dayanışma ve iş birliği içerisindeyiz.

Siber güvenlik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =