Etiketler:

Dünyaca ünlü otomobil üreticisi  Ferrari  GT  Cross  konseptini hazırladı. İtalyan otomobil üreticisi  Ferrari  yeni  konsepti  ile dikkatleri üzerine çekmeyi de başardı.

haber7
0

İtalyan süper otomobil üreticisi  Ferrari  , biliyorsunuz henüz SUV pazarında yer almıyor. Ancak bunun 2021’de değişeceği belirtiliyor. Özellikle satış rakamlarıyla dikkat çeken Lamborghini Urus karşısına özel bir SUV geliştirdiği aktarılan firmanın ilk modeli , aşağıda görebileceğiniz Roma’dan aldığı çizgilere sahip olacak deniyor.

Kaynakların Purosangue olarak isimlendirilebileceğini aktardığı “süper SUV” , gerçekten otomobil dünyasında büyük merak uyandırıyor. Artık süper otomobil üreticileri bile talebin inanılmaz arttığı SUV pazarına aşırı ilgi duruyor. İşte bu alanda konsept tasarımcılar da boş durmuyor.

Bu bağlamda karşımıza çıkan son konsept ise  Ferrari  GT  Cross  oluyor. Bu model tam olarak firmanın yarış DNA’sı ile SUV formunu birleştiriyor. Yani bu konsept Lamborghini Urus gibi bir yapıyı benimsemiyor.

Ferrari GT  Cross   konsepti  dikkat çekti

İki kişilik tasarlanan ve yerden oldukça yüksek olan otomobil , bu sayede her türlü yol şartına uyumlu ve kağıt üstünde yüksek konfor vadediyor. Direkt olarak Jean-Louis Bui tarafından hayal edilen ve tasarlanan bu araç motorunu önde taşırken , önden arkaya uzanan cam tavanı da gerçekten çok güzel bir görüntü oluşturuyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere dört çeker olarak tasarlanan konsept , keşke ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =