Sağlık Bakanı Koca canlı yayında yaptığı son  dakika  açıklamalarıyla Türkiye'nin felaketten nasıl döndüğünü duyurdu. İran'daki Koronavirüs vakaları hakkında alınan kararları açıklayan

haber7
0

İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Merkezi Başkanı Kiyanuş Cihanpur , devlet televizyonuna yaptığı açıklamada , 15 kişide daha Covid-19 (koronavirüs) tespit edildiğini , böylelikle kesin vaka sayısının 43’e yükseldiğini , hastalık nedeniyle ölen kişi sayısının 8’e çıktığını ifade etti.

 

 

ÜLKEDE VİRÜS 5 İLE YAYILDI

Ölüm vakalarının 6’sının virüsün ana merkezi Kum kentinde , birinin Mazendaran iline bağlı Tonekabon ve bir kişinin de Merkezi iline bağlı Arak kenti yerlisi olduğu ifade edildi.

 

 

Ülkede virüs şu ana kadar 5 ile yayılmış durumda. 

TÜRKİYE JET HIZIYLA HAMLESİNİ YAPTI

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Türkiye jet hızıyla harekete geçip durum ile ilgili hamlesini yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı basın toplantısı ile İran daki gelişmeler sonrası yapılan acil toplantılarda alınan kararları duyurdu. Koca komşu ülke İran da koronavirüs vakalarının yayılması ile birlikte Türkiye nin alarma geçtiğini söyleyerek tüm sınır kapılarının (İran dan gelişler) kapatıldığını demir yolu ve hava yolu ulaşımının da tek yönlü olarak durdurulduğunu duyurdu. 

TÜRKİYE DE OLASI  Felaket  SON  anda  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =