Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)  Başbakanı  Ersin  Tatar  , Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu , İran'ın Hoy kentindeki depremden dolayı Van'da hayatını k

haber7
0

Başbakan  Tatar  , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda , "Türkiye-İran sınırında meydana gelen depremden dolayı Van’da ilk belirlemelere göre 8 kardeşimizin yaşamını yitirmesini üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Ölenlere Allah’tan rahmet , yaralılara acil şifalar , milletimize  başsağlığı  diliyorum." ifadelerini kullandı.

Bakan Taçoy , Twitter dan yaptığı açıklamada , "İran da meydana gelen ve Türkiye’mizin Van ilinde de etkili olan deprem nedeniyle hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet , yaralılara acil şifalar diliyorum. Geçmiş olsun Van" ifadelerine yer verdi.

Bakan Sucuoğlu da Facebook hesabından , "Bugün merkez üssü İran da 5 ,9 büyüklüğündeki depremden etkilenen Van ilinde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah tan rahmet , yaralılara acil şifalar dilerim." paylaşımında bulundu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =