Üç soyguncu Kraliyet Darphanesini soydu. Çalınan paraların tedavümden kalktığı anlaşıldı

haber7
0

Belçika daki en ilginç soygun girişimlerinden bir olan olay , Cuma gece yarısı başkent Brüksel in merkezinde yer alan Pachecolaan daki Kraliyet Darphanesi nde gerçekleşti. Ülkede resmi olarak para basma yetkisine sahip tek kurum olan  darphane  , 3 soyguncu tarafından hedef alındı. Gece saat 01:30 sıralarında  darphane  binasına giren soyguncular , çantalar dolusu bozuk para çaldı.

Hırsızlık sırasında alarmın çalması üzerine , güvenlik görevlileri soyguncuları farketti. Bina içerisinde sıkıştırılan iki soyguncu , polis tarafından gözaltına alındı. İki soyguncunun sırt çantaları ve ceplerine yaklaşık 5 er kilo para doldurdukları ortaya çıktı.

SOYGUNCULARDAN BİRİ BOZUK PARALARLA KAÇTI

Güvenlik görevlileri , soygunculardan birinin kaçmayı başardığını söyledi. Yakalanması için yoğun operasyon başlatılan üçüncü soyguncunun da , bozuk para dolu çantalarla kaçtığı belirtildi. Hazine yetkilileri , hırsızların çalmaya çalıştığı paraların , çeşitli nedenlerle zarar gördüğü ya da küflendiği için daha önce piyasadan çekilmiş , kullanılmayan paralar olduğunu açıkladı. Belçikalı yetkililer , bu nedenle paraların hiçbir piyasa değeri bulunmadığını söyledi.

Savcılık , olayın silahlı soygun olmadığını açıkladı. Yakalanan soyguncular , hızlandırılmış yargılama ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =