Hollanda'dan geçen yıl 415 bin turistin tercih ettiği  Antalya  , bu yıl 500 bin rakamını aşmayı hedefliyor. Geçen yıl Türkiye'ye gelen 1 milyon 117 bin  Hollandalı   turistten  415 bini tatilini Antalya'da geçir

haber7
0

Hollanda dan geçen yıl 415 bin turistin tercih ettiği  Antalya  , bu yıl 500 bin rakamını aşmayı hedefliyor.

AA muhabirinin , Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğinin (AKTOB) verilerinden derlediği bilgiye göre , Türkiye ye geçen yıl 1 milyon 117 bin  Hollandalı   geldi  , bunların 415 bini  Antalya  da tatilini geçirdi.  Hollandalı  turistler , Türkiye de ağırlıklı olarak aile otellerini ve her şey dahil otelleri tercih ediyor.

"HOLLANDA PAZARINDA ÇİFT HANELİ BÜYÜME BEKLİYORUZ"

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı , AA muhabirine , turizm alanında 2020 nin ilk büyük fuarı olarak nitelendirdiği Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı nın 15-19 Ocak ta Hollanda nın Utrecht kentinde düzenlendiğini anımsattı.

Bu fuarda rezervasyonlara ilişkin ilk verileri almaya başladıklarını aktaran Yağcı , buna göre Avrupa Birliği ülkelerinden Türkiye ye yönelik talebin yükseliş ivmesini sürdüreceğini bildirdi.

Hollanda pazarının  Antalya  turizmi için ilk 5 pazarda yer aldığını vurgulayan Yağcı , "Hollanda pazarında çift haneli büyüme bekliyoruz. 2019 da  Antalya  da Hollanda pazarında 400 bini aşan bir rakamı gördük. Hedefimiz ilk noktada 500 bini aşmak. Belçika ve bölgeyi düşündüğümüzde bu rakamın 700 bin civarına ulaşmasını öngörüyoruz." diye konuştu.

Yağcı , Türkiye ye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =