İtalya'da yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınından etkilenenlerin sayısı 79'u bulurken , Başbakan Giuseppe Conte liderliğindeki hükümet , vaka sayısının yoğun  olduğu  salgın bölgelerinde giriş ve çıkış

haber7
0

Kovid-19  salgının  , bulaştığı kişi sayısının 24 saatten kısa sürede çift hanelere ulaşmasının ardından Sivil Savunma Genel Müdürlüğünde kabinesini olağanüstü toplayan Başbakan Conte ,  İtalya  daki son durum ve alınacak önlemlere dair açıklamalarda bulundu.

Virüsün hızla yayıldığı ilk günlerde en sıkı tedbirleri aldıklarını savunan Conte , uygulamaya koydukları titiz ve sıkı kontrollerin bu vakaların tespitini sağladığını söyledi.

Conte , Kovid-19 salgınının yoğun şekilde görüldüğü Lombardiya ve Veneto bölgelerinin beldelerine yönelik yeni önlemler içeren Bakanlar Kurulu kararnamesine ilişkin bilgi verirken , "Virüsün yayılmaması için çalışıyoruz. Bu kararname , bize salgın  olduğu  düşünülen bölgelere kişilerin giriş-çıkışını önlemek için müdahale etmemizi sağlayacak. Bunlar uygun olduğunu düşündüğümüz önlemlerdir." dedi. 

Salgın bölgelerine yönelik kararnamenin belirlenen kurallara uymayanlara cezai yaptırım öngördüğünü de dile getiren Başbakan , şunları kaydetti:

"Salgın alanlarında , özel istisnalar haricinde , giriş-çıkışa izin verilmeyecektir. İş , eğitim ve kamu etkinlikleri askıya alındı. Salgın bölgesinden çıkan kararnameyi ihlalden Ceza Kanunu nun 650. maddesine göre cezalandırılabilecek. Bunlar yerel halkı korumak için alınacak önlemlerdir. Kısa bir süre için , birkaç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =