Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin politikalarının protesto edildiği  sarı  yeleklilerin gösterileri 67'nci haftasına girdi.

haber7
0

Paris te Champerret Mahallesi nde toplanan eylemciler , Kuzey Tren Garı na yürüdü. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen gösteri olaysız sona erdi.

Lille de bine yakın kişinin katılımıyla yapılan eylemde göstericiler ile polis arasında arbede yaşandı. Polis , biber gazıyla müdahale etti. Ülkenin çeşitli kentlerinde de gösteriler düzenlendi.

Akaryakıt zamlarına ve ekonomik koşullara tepki olarak başlayan , Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetimine karşı gösterilere dönüşen  sarı  yeleklilerin eylemleri 17 Kasım 2018 den bu yana  devam  ediyor.

Polis , geçen haftalarda olduğu gibi başkentin en önemli simgelerinden Champs-Elysees Caddesi , nisanda çıkan yangında büyük hasar gören Notre-Dame Katedrali , Ulusal Meclis , Senato ve Elysee Sarayı çevresinde gösteri yapılmasını yasakladı.

Sarı yeleklilerin gösterileri 17 Kasım 2018 de başlamıştı. Eylemler başladığından bu yana 11 kişi yaşamını yitirdi , 26 kişi gözünü kaybetti , 5 kişinin eli koptu ve yaklaşık 500 kişi yaralandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =