Emniyet  Genel Müdürlüğü ,  Afgan   uyruklu  yabancıya  tokat   atan  kişinin suç örgütü üyeliğinden tutuklu bulunduğunu ve bu videoyu paylaşan hesap  hakkında  işlem başlatıldığını duyurdu.

haber7
0

Genel Müdürlükten yapılan açıklamada , bir kişinin ,  Afgan   uyruklu  bir kişiyi boynunda ülkesinin bayrağının renkleri olan şal taşıdığı için tokatladığı ana ilişkin Twitter da paylaşımlar yapıldığı hatırlatıldı.

Paylaşımın yapıldığı "@polisozeltr" hesabının  Emniyet  Genel Müdürlüğüne ait olmadığı vurgulanan açıklamada , şu ifadelere yer verildi:

"21 Şubat 2020 de tekrar gündeme getirilerek yayımlanan video paylaşımında  tokat   atan  E.D , organize suç örgütü üyesi olmaktan cezaevinde tutuklu bulunmaktadır. @polisozeltr kullanıcı adlı Twitter hesabının yöneticisi M.Y.  hakkında  yapmış olduğu paylaşımlar sebebiyle gerekli soruşturma başlatılmıştır. M.Y. ve videoda yer alan E.D nin  Emniyet  Teşkilatımız ile hiçbir ilişiği bulunmamaktadır."

Açıklamada , vatandaşlardan resmi sosyal medya hesapları dışındaki hesaplara itibar etmemeleri istendi. Öte yandan , "@polisozeltr" hesabının kapatıldığı görüldü.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =