Etiketler:

 İtalya  Dışişleri Bakanlığı ,  İsrail  yönetiminin Doğu Kudüs'te 5 bin konut inşaatına devam edeceğini açıklamasından derin endişe duyulduğunu bildirdi.

haber7
0

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada ,  İsrail  Hükümetinin , Doğu Kudüs ün Givat Hamatos ve Har Homa bölgelerinde konut inşası projelerine devam edileceğine ilişkin açıklamasına  tepki  gösterdi.

Açıklamada , "İtalya ,  İsrail  Hükümetinin açıkladığı Doğu Kudüs te 5 bin konut inşasına devam edeceğini açıklamasından derin endişe duyuyor." ifadesi kullanıldı.

Bakanlık açıklamasında , şu ifadelere yer verildi:

"İtalya , AB pozisyonuna uygun olarak , işgal altındaki bölgelerdeki yerleşimlerin , uluslararası hukuk kapsamında yasa dışı olduğunu ve her iki taraf için de sürdürülebilir ve kabul edilebilir bir çözüm olasılığının önünde ciddi bir engel teşkil ettiğini yinelemektedir.  İtalya  sadece , Kudüs ün her iki tarafın da başkenti olduğu iki devletli bir çözümün , uluslararası ölçekte kabul görmüş parametreler ve ilgili Birleşmiş Milletler kararları temelinde adil ve kalıcı bir barış sağlayacağına inanmaktadır."

İSRAİL İN YENİ KONUT İNŞA ETME KARARI

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu , 20 Şubat ta , Doğu Kudüs te yer alan iki yasa dışı Yahudi yerleşim birimine 5 binin üzerinde yeni konut inşa edeceklerini açıklamıştı.

Netanyahu nun söz konusu kararının ,  İsrail  de 2 Mart ta yapılacak erken seçime sayılı günler kala gelmesi ise ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =