Baykar Teknik Müdürü Selçuk  Bayraktar  , Türkiye'nin yeni gururu AKINCI'nın rakiplerinden farkını ortaya koyan bir özelliğini daha paylaştı.  Bayraktar  ,  AKINCI  Taarruzi İnsansız Hava Aracı'nda (TİHA) ,

haber7
0

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı , Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve TÜBİTAK ın iş birliğiyle 19-22 Şubat ta TÜBİTAK Gebze Kampüsü nde düzenlenen Ulusal Yapay Zeka Stratejisi Çalıştayı na katılan Selçuk  Bayraktar  , Türkiye nin ilk milli SİHA platformlarını geliştiren Baykar ın , yapay zeka yol haritasını anlattı.

Çalıştayın son gününde bir sunum yapan  Bayraktar  , Baykar bünyesinde yapay zeka mühendislik ekipleriyle , makine öğrenmesi , sinyal , görüntü ve harita verisi işleme , görev ve rota planlama ile insan ve makine etkileşimi konularında çalışmaların devam ettiğini belirtti.

ELEKTRONİK HARBE KARŞI ÇÖZÜM GELİŞTİRİYORUZ

Bayraktar , onlarca  Bayraktar  TB2 SİHA’nın , aynı anda güvenle uçabilmesi için sistemi sürekli geliştirdiklerini vurgulayarak , şöyle konuştu:

"Bayraktar TB2 SİHA lar filolar halinde uçuyor. Yani yurt içi ve dışında aynı anda onlarcası birden havada oluyor. Bunun için arka planda yönetilen ciddi bir ağ altyapısı var. İHA ların en güvenli şekilde uçabilmeleri , en emniyetli görev parametrelerine ulaşabilmeleri için yapay zeka çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca muharebe sahasında İHA ların sensörleri elektronik harp unsurlarına ve karıştırmaya maruz kalıyor. Buna dair çözümler geliştiriyoruz."  

Bayraktar , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =