Adana'da yaşayan ve bacağında açık yaralar , ayağında ise kangren oluşan 10  yaşındaki   Ekin  Kaytan , 1 ,5  yıldır   yatağa   mahkum  olmanın üzüntüsünü yaşıyor. Çok acı çektiğini söyleyen Ekin

haber7
0

Bacağında çıkan bir sivilceden dolayı ailesi tarafından götürüldüğü hastanede nadir görülen deri hastalığı "piyoderma gangrenozum" tanısı konulan ve bacaklarındaki birçok damarın olmadığı tespit edilen Ekin , yürüme yetisini kaybederek  yatağa   mahkum  oldu. 

Kangren dolayısıyla her geçen gün siyahlaşan ayak parmaklarından biri alınan , diğerlerini kaybetmemek için hiperbarik oksijen tedavisi verilen çocuğun , bacağında çıkan açık yaralar nedeniyle hayatı adeta kabusa döndü.

Maddi imkansızlıkları dolayısıyla tedavisini mahalle sakinlerinin aralarında topladıkları paralarla sürdürebilen Ekin in ailesi destek bekliyor. 

- "BEN ARTIK İYİLEŞMEK İSTİYORUM"

Gözyaşları içerisinde 1 ,5 yıldan bu yana yaşadıklarına aktaran Ekin Kaytan , bacağındaki yaralar nedeniyle artık acı çekmek istemediğini söyledi.

Rahatsızlığı nedeniyle yatamadığını , dışarı çıkamadığını , yürüyemediğini anlatan Kaytan , "Çok acı çektim , gecem gündüzüme karışıyor. Dışarı çıkamıyorum , oyun oynayamıyorum. Bazen misafirler geliyor çocuklar oyun oynuyor ama ben oynayamadığım için onları kıskanıyorum. Okula gitmeyi , oynamayı , yürümeyi özledim. Banyomu da düzgün yapamıyorum. Ben artık iyileşmek istiyorum. Herkesin ayaklarına bakıyorum ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =