Virginia Delegeler Meclisi'nde konuşan ABD'li politikacı Mark Sickles ,  Firari  FETÖ'cüler ve FETÖ'nün yayın organı Zaman'ın eski yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici'yi mecliste "cesur gaz

haber7
0

ABD nin Virginia eyaleti Delegeler Meclisi nde Çarşamba günü düzenlenen oturumda konuşan Demokrat Parti Üyesi Delege Mark D. Sickles , Fairfax kentindeki Amerikan Türk Dostluk Derneği nden arkadaşları olarak tanıttığı Adem Yavuz Arslan ve Abdülhamit Bilici nin "sürgün edilmiş" medya çalışanları olduğunu söyledi.

"SORUŞTURMA GEÇİRMİŞ VATANSIZLAR"

Konuşmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasına ve bu iki FETÖ cünün neden soruşturma geçirdiği ve firar ettiğine değinmeyen Sickles , Arslan ve Bilici yi "soruşturma geçirmiş , vatansızlar" diye tanımladı.

SKANDAL SÖZLER

ABD li Sickles , "Bu cesur gazetecilerin yanındayım , Türkiye de basın özgürlüğünün olmayışının farkındalığını arttırma çabalarını alkışlıyorum. Umarım sizde onlara hoş geldiniz dersiniz" diye konuştu.

Sickles in konuşmasından sonra Arslan ve Bilici ayağa kalktığı ve meclistekilerin ise FETÖ cüleri alkış yağmuruna tuttuğu görüldü.

DARBE GİRİŞİMİNİ MASUM GÖSTERMEYE ÇALIŞTILAR

Zaman gazetesinin eski yönetici ve yazarlarına yönelik yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =