Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen  teknolojilerle  envanterde bulunan  Denizaltıların  kabiliyetleri artırılıyor.

haber7
0

Preveze sınıfı  Denizaltıların  "yarı ömür modernizasyonu" ve "Milli Üretim Entegre Sualtı Savaş Yönetim Sistemi-Preveze Sınıfı Uygulaması Müren-Preveze" projeleriyle , Türk Deniz Kuvvetlerinin envanterindeki denizaltılar güçlendiriliyor.

 

Bu kapsamda , TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) tarafından Müren-Preveze SYS geliştiriliyor. Türk savunma sanayisinde sorumluluk üstlenen şirketler de bu projeye katkı veriyor.

Proje kapsamında , Preveze sınıfı denizaltılarda yer alan savaş yönetim sisteminin gemi içi birimleri modernize ediliyor. 

 

HAVELSAN ile Deniz Kuvvetleri Araştırma Merkezi Komutanlığının birlikte geliştirdiği ve en iyi savaş yönetim sistemleri arasında gösterilen Ağ Destekli Savaş Yönetim Sistemi "Advent" , Müren-Preveze ile ilk kez bir denizaltı platformunda görev yapacak.

Böylece geçen yıl MİLGEM projesinin 4 üncü gemisi TCG Kınalıada ya entegre edilen ve Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi ne entegrasyonu devam eden Ağ Destekli Veri Entegre Savaş Yönetim Sistemi Advent ile Müren-Preveze nin imkan ve kabiliyetleri birleştirilecek.

Müren-Preveze projesi kapsamında , akustik olmayan sensörlerin (AKOS) entegrasyonunu gerçekleştiren HAVELSAN , Advent tabanlı Link 11 , Link 22 , Simple , Jreap çoklu taktik data link sistemleri ve Wais alt sistemlerinin en etkin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =