Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB)  Başkanı  Abdullah  Eren  , "Oluşturulan nefret ikliminden beslenen bireyler , radikalleşerek tıpkı Norveç ve Yeni Zelanda'daki saldırılarda olduğu gibi adeta kamikaze misali ırk&cc

haber7
0

Eren ,  Almanya   daki  ırkçı terör  saldırısına   ilişkin  yaptığı açıklamada , saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlar için Allah tan rahmet , yaralılar için acil şifalar diledi.

Söz konusu saldırının , Avrupa da giderek artan ırkçı ve yabancı karşıtı tutumun son yansıması olduğunu belirten  Eren  , saldırının , birdenbire ortaya çıkmadığını ve beslendiği bir nefret ortamı geçmişinin olduğunu vurguladı.

Eren , bu tarz saldırılarla mücadele için  Almanya  ve diğer Avrupa ülkelerinde siyasi zeminde de karşılık bulan söz konusu ortamın ortadan kaldırılması gerektiğine dikkati çekti. 

"Radikalleşen bireyler kamikazeleşiyor"

Açıklamasında , saldırının gerçekleşme metoduna işaret eden  Eren  , "Oluşturulan nefret ikliminden beslenen bireyler , radikalleşerek tıpkı Norveç ve Yeni Zelanda  daki  saldırılarda olduğu gibi adeta bir kamikaze misali ırkçı saldırılara yöneliyor. Dolayısıyla , her an birinin çıkıp ırkçı bir saldırıda bulunma riski doğuyor." ifadelerine yer verdi.

Eren , çok tehlikeli olan bu durumun , toplumu büyük endişe ve korku psikolojisine ittiğini , huzur ve güvenlik algısını ortadan kaldırdığını kaydetti.  

"Amasız , fakatsız bir araya gelmeliyiz"

Irkçı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =