AK Parti İzmir Milletvekili  Alpay   Özalan  , yarın oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin sonucunu önceden tahmin etmenin zor olduğunu belirterek , "Ancak hangi takım atmosferi ve stresi yüksek bu maçta daha  Sakin  ka

haber7
0

A Milli takım formasını 102 kez giyen Özalan , AA muhabirine , Şükrü Saraçoğlu Stadı nda oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisine ilişkin değerlendirme yaptı.

Derbilerde birçok kez forma giyen  Alpay  Özalan , bu derbinin de atmosferi ve stresinin çok yoğun olacağını söyledi. 

Bu tür derbilerin sonuçlarını önceden tahmin etmenin zorluğuna işaret eden Özalan , "Ancak hangi takım atmosferi ve stresi yüksek bu maçta daha  Sakin  kalırsa , hangi takım daha kararlı mücadele ederse , galip gelen taraf o olur." ifadelerini kullandı. 

Galatasaray ın Fenerbahçe yi Şükrü Saraçoğlu Stadı nda 20 yıldır yenemediğini ifade eden  Alpay  Özalan , "Bu tabii ki Galatasaray camiasında ayrı bir stres yaratıyor. Saha ve seyirci avantajı Fenerbahçe de olacağı için Fenerbahçe nin  derbide  daha avantajlı olacağı düşünülebilir. Ancak bu tarz derbi maçlarının sonucu hiçbir zaman baştan belli olmaz." diye konuştu.

Özalan , derbiden en büyük beklentisinin Türk futbolunun kazançlı çıkması olduğunu belirterek , "Galatasaray ya da Fenerbahçe kesin kazanır ya da kaybeder diyemem. Bir takımın formda olması , diğer takımın formsuz olması bu tip derbi mücadeleleri için hiç önemli değildir. Bu karşılaşmalarda oynayan oyuncular coşkusunu ve duygusunu taraftarla bütünleştirdiği zaman ,  Sakin  kaldığı zaman kazanan taraf olmuştur." ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =