ÖSYM   eski   Başkanı  Ali Demir ve  ÖSYM   eski  Başkan Yardımcısı Ömer Pekşen hakkında FETÖ soruşturması kapsamında toplam 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

haber7
0

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı nca yürütülen soruşturma sonunda hazırlanan iddianame Kayseri 2 nci Ağır  ceza  Mahkemesi nce kabul edildi. İddianamede , Demir ve Pekşen hakkında silahlı terör örgütüne üye olmakla birlikte örgüte yardım etme suçundan 2 yıldan 5 yıla , ÖSYM Başkanlığının teşkilat ve görevleri hakkındaki kanuna muhalefet  suçundan da 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Öte yandan Ali Demir hakkında Ankara 2 nci Ağır  ceza  Mahkemesi nce de bir davanın görüldüğü belirtilen iddianamede , davaların birleştirilip birleştirilmeyeceği hususunun mahkemenin takdirine bırakıldığı bildirildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =