Milli Eğitim Bakanı Ziya  Selçuk  , liselerde sınıf geçme sistemine ilişkin "Velilerimizin 'Tamam , çok güzel' , öğretmenlerimizin 'Böyle olursa eğitimde gerçekten büyük bir sı&cc

haber7
0

Selçuk , liselerde sınıf geçme ve kalmaya ilişkin mevzuat düzenlemesi hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

 

 

Okullarda  Sınıfta  kalmanın 1999 dan beri kaldırıldığını ifade eden Selçuk , çalışan ve çalışmayan çocuk arasında ayrım olması gerektiğini söyledi.

Her bir öğrencinin liseyi bitirdiğinde sahip olması gereken yeterlilikler konusunda standartlar oluşturulmasının önem taşıdığını anlatan Selçuk , bu yeterliliğe ulaşılmaması halinde , 4 işlem bilmeyen , okuduğunu anlama-yazma konusunda sıkıntı yaşayan çocuğun liseden mezun olabildiğini belirtti.

 

 

Ders geçmeyle ilgili 120 öğretmen , okul müdürü , il , ilçe yöneticileri ile velilerle Ankara da bir araya geldiklerini ifade eden Selçuk , bu çalışmada , eğitim , ekonomi ve istihdam ilişkisi ile bölgesel durumlar dikkate alınarak bir çerçeve oluşturulduğunu bildirdi.

"2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN UYGULANACAK"

Sınıf geçmeyle ilgili çalışmanın bitirildiğini ve gelecek eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacağını kaydeden Selçuk , "Velilerimizin Tamam , çok güzel , öğretmenlerimizin Böyle olursa eğitimde gerçekten büyük bir sıçrama olur. , yöneticilerimizin keşke dediği bir yönetmelik geliyor." açıklamasında bulundu.

Birdenbire kural ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =