Almanya’daki ırkçı saldırının şahidi Özkan Rutbil: Almanya’da televizyonlarda gösterdikleri şahısla bizim gördüğümüz şahıs kesinlikle aynı değil.

haber7
0

Almanya’nın Hanau şehrinde 5’i Türk 9 kişinin öldüğü ırkçı terör saldırısının şahitleri , o gecenin dehşetini hâlâ unutamıyor. Terör saldırısının gerçekleştiği kafenin karşısındaki büfenin sahibi Özkan Rutbil , silah seslerinin duyulmasıyla olay yerine koştuklarını ancak saldırganı yakalayamadıklarını söyledi.

Rutbil , olay anını şu sözlerle anlattı: "Karşı tarafta kaynım çalışıyordu. Saldırıya uğrayan kafe de benim çok yakın arkadaşım olan ve olayda hayatını kaybeden Sedat Gürbüz’ün dükkânıydı. İlk kurşun sesi geldikten sonra olaya müdahale etmek için hemen karşıya koştuk. İçeri girdiğimizde , Sedat kardeşim vurulmuş vaziyetteydi ve içeride yatıyordu. Yan tarafa baktık , herkes şoktaydı , kaynım şoktaydı , konuşacak vaziyette değillerdi.”

Saldırganı kaçarken arkadan gördüğünü ancak televizyonda “Öldü” diye gösterilen Tobias R’ye benzemediğini söyleyen Rutbil “Şunu söylemem gerek; Almanya’da şu an televizyonlarda gösterdikleri şahısla bizim gördüğümüz şahıs kesinlikle aynı değil. Bundan çok eminim. Yüzünü görmesem bile saçlarından olsun , kesinlikle gösterdikleri şahıs değil” ifadelerini kullandı.

Rutbil , ülkede can güvenliklerinin olmadığını ifade etti. Saldırının gerçekleştiği kafenin karşısındaki binada oturan ve olayın hemen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =