İstanbul Kabataş'ta reklam panosunda bulunan ressam Devrim Erbil'e ait resme ay yıldız üzerine boya ile 'asılmış bir insan silüeti' çizen 6 provokatör yakalandı. Şüpheliler hakkında , 'Türk

haber7
0

İstanbul Beyoğlu nda reklam panosunda bulunan ressam Devrim Erbil e ait resme ay yıldız üzerine boya ile asılmış bir insan silüeti çizen 6 şüpheli gözaltına alındı.

 

 

Olay , Kabataş İskelesi Meclis-i Mebusan Caddesi üzerinde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Cadde üzerinde , İstanbul un simgelerinin olduğu reklam panosundaki sanatçı Devrim Erbil e ait resimde bulunan erkek figürü üstüne , ay yıldızın ayını boğazına geçirmiş şekildeki çıkartma yapıştırıldı. Panoda farklı figür gören vatandaşlar , durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri , panonun etrafını güvenlik şeridi ile kapattı. Ardından pano ve yapıştırılan figür üzerinde incelemelerde bulundu.

Çevredeki güvenlik kameralarını da inceleyen ekipler , panoya figürü yapıştıran kişiyi bulmak için çalışma başlattı. İncelemelerin tamamlanmasının ardından belediye ekipleri de yapıştırılan çıkartmayı yerinden söktü. Olayın ardından şüphelilerin yakalanması için harekete geçen Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri , Mehmet B. yi tespit ederek yakaladı.

 

 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER Şüphelinin ifadesini alan emniyet ekipleri , resmin üzerine silueti Mehmet B. ile birlikte çizen ve Beşiktaş Sinanpaşa Mahallesinde yaşayan , Ömürcan İ. , İsmail Can N. , Nisa Firdevs G. ve İngiltere ile Türkiye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =