Suudi   Arabistan  makamları , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vatandaşlarının ve ülkede yaşayan yabancılara yönelik daha önce var olan İran'a sefer yasağının devam ettiğini duyurdu.

haber7
0

Suudi  Arabistan  resmi haber ajansı SPA nın haberine göre , ülkenin yetkili makamları vatandaşları dışında  İran  da bulunduğu belirlenen kişilerin ülkeye girişine yasak getirdi. Söz konusu kişilerin  İran  dan ayrıldıktan 14 gün sonra ancak ülkeye girişlerine izin verileceği belirtildi.

 

 

Pasaport İşlemleri Genel Müdürlüğü Sözcüsü Bedr el-Karini ,  İran  a seyahat yasağını ihlal eden tüm vatandaşlara seyahat belgeleri sistemi ve yürütme yönetmeliği hükümlerinin uygulanacağı ve 14 günlük karantinaya alınacağını vurguladı. 

Karini , söz konusu sefer yasağına uymayan oturum sahiplerinin de ülkeye girişlerine izin verilmeyeceğini ve bu nedenle  Suudi   Arabistan  a giriş yapacakların pasaport işlemleri sırasında iki hafta içinde  İran  da bulunup bulunmadıklarını deklare etmeleri çağrısında bulundu. 

 

 

 Suudi  Arabistan  Ocak 2016 da Tahran daki büyükelçiliği ve Meşhed kentindeki konsolosluklarına saldırıların ardından  İran  la diplomatik ilişkilerini kestiğini duyurmuş ve vatandaşlarının ülkeye girişlerine yasak getirmişti. 

İran da Kovid-19 salgınında vaka sayısının 18 ve ölü sayısının 4 e yükselmesi  İran  vatandaşlarında tedirginliği artırırken , Kuveyt ve Irak da ülkeye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =