Dünyayı tedirgin eden virüs  yayılmaya   devam  ediyor. İtalya'nın kuzeyindeki Lombardiya bölgesinde , 14 kişiye daha yeni tip koronavirüsün bulaştığı belirtildi. Bölgede salgının bulaşmasından korkulan on belde

haber7
0

Lombardiya bölgesel yönetiminin sağlık işlerinden sorumlu üyesi Giulio Gallera , basına yaptığı açıklamada , Kovid-19 un bölgelerinde 14 kişide rastlandığını belirtti. Gallera , bölgede yaşayanlara dışarı çıkmama ve bir süre evlerinde kalma uyarısı yaptı.

Yetkililer , 14 vakadan ilkinin Casalpusterlengo da 38 yaşında küresel bir şirket çalışanı olduğu , Çin den gelen misafiriyle ay başında yediği yemeğin ardından rahatsızlandığı ve nefes darlığı şikayetiyle dün hastaneye başvurduğu ve yapılan Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı belirtildi. Söz konusu kişinin virüsü , hamile olan öğretmen eşine ve halı sahada top oynadığı bir arkadaşına da bulaştırdığı ve yapılan testlerle bunun anlaşıldığı ifade edildi. Aynı bölgede diğer 11 kişide daha virüsün tespit edildiği ve araştırmaların sürdüğü kaydedildi.

VİRÜS BULAŞANLARIN TEMAS ETTİKLERİ DE KARANTİNAYA ALINACAK Son vakaların ardından  İtalya  Sağlık Bakanı Roberto Sperenza , yeni bir talimatla Kovid-19 testleri pozitif çıkanlarla temas etmiş kişilerin de karantinaya alınacağını bildirdi.

Roma daki Lazzaro Spallanzani Ulusal Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Giuseppe Ippolito da yaptığı açıklamada , "Lombardiya da tespit edilen vakalar , İtalyan topraklarında tespit edilmesi sebebiyle bir ilk teşkil ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =