Almanya Başbakanı Angela  Merkel  , İdlib'deki durumun hızlı bir şekilde iyileşmesini umut ettiğini söyledi.

haber7
0

Merkel , Brüksel de düzenlenen bütçe konulu Avrupa Birliği (AB) Zirvesi nin ardından düzenlediği basın toplantısında , Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile kendisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini anımsattı.

 

 

İdlib de ateşkesin sağlanması ve siyasi çözümün bulunması için ısrar ettiklerini belirten  Merkel  , çünkü yüzbinlerce insanın umutsuzluk içinde ve insani olarak zor durumda olduklarını kaydetti.

Merkel , mültecilerin daha iyi bir şekilde barınmaları için Almanya nın yardım teklif ettiğini anlattı. UMARIM BU YAPILIR

 

 

Rusya ile Türkiye arasında  İdlib  e ilişkin çabaların olacağını ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin in telefon görüşmesi yaptığını duyduklarını ifade eden  Merkel  , "Durumun hızlı bir şekilde iyileşmesini umut ediyorum. Cumhurbaşkanı Macron ve ben siyasi bir yol bulunması yönünde çaba sarf ettik ve buna daha önce de yapılan İstanbul formatında katkıda bulanacağımıza hazır olduğumuzu açıkladık.  Umarım  bu (toplantı) yapılır." şeklinde konuştu.

Almanya nın Hanau kentindeki ırkçı terör saldırısına da değinen  Merkel  , Avrupalı mevkidaşlarının olaydan dolayı kendisine başsağlığı dilediklerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =