İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  , dünyada en güvenli yolculuğun otobüslerle yapıldığını , Türkiye'de ise bu durumun tam tersi olduğunu belirterek , "Sıkı yönetim ilan ediyoruz otobüslerde. Ya do

haber7
0

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  , İstanbul da , Milli Eğitim Bakanlığı , Shell Türkiye ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliğiyle başlatılan "Trafikte Küçük Hata Yoktur" başlıklı sosyal sorumluluk projesinin ikinci adımı olan Veli Seminerleri programına katıldı.

Üniversitenin konferans salonundaki etkinlikte trafik alanında yapılan çalışmaları anlatan  Bakan   Soylu  , "Trafikteki can kaybı sayısı 2015 te 100 binde 9 ,6 , 2017 de 100 binde 9 ,2 idi. Hem olay yeri hem hastane ölümleri... Bunu önce 2018 de 100 binde 8 ,1 e , 2019 sonunda da 100 binde 6 ,5 seviyesine indirdik" dedi.

Avrupa ortalamasının 100 binde 5 olduğuna dikkati çeken  Soylu  , bu oranın Almanya da 100 binde 3 ,8 olduğunu anlattı.  Soylu  , "Avrupa ortalaması olan 100 binde 5 i inşallah 2023 yılında , yani Cumhuriyetimizin ilk yüzyılında , temel hedefimiz her alanda olduğu gibi trafik alanında da bilançomuzun bizden sonraki gelecek nesillere mükemmel bir şekilde bırakmayı tesis etmektir. İddiamız budur" diye konuştu.

Soylu , alınan tedbirler , havalimanı sayısının artması , yol standartları ve eğitim seviyesinin yükseltilmesiyle trafik kazası oranlarının da her geçen yıl azaldığını vurguladı.

"HEDEF SIFIR CAN KAYBI"

Kazalarda can kaybını sıfıra indirmeyi hedeflediklerini anlatan  Soylu  , "Bunu sağlayabilmek elbette iddiamız ve idealimizdir. Bunu hep ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =