İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 15 Temmuz soruşturması kapsamında mahkemece tutuklanan  Osman  Kavala'nın  ifadesinden   yeni   detaylar  ortaya çıktı.

haber7
0

Sorgusunda  Osman  Kavala’ya terör örgütü PKK’ya ilişkin açıklamaları da soruldu. Kavala’ya terör örgütüyle ilgili “siyaset yapma potansiyeline sahip bir örgüt” şeklindeki ifadesiyle neyi kastettiği sorusu yöneltildiği öğrenildi .Kavala nın bu soruya , “Son açılım sürecinde PKK yöneticilerinin de rasyonel temelde , yani akla mantığa uygun değerlendirmeler yaparak , bu sürece katkıda bulunacaklarını düşünüyordum” yanıtını verdiği kaydedildi.

Gezi davasında hakkında beraat ve tahliye kararı verilen ancak , İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı nın 15 Temmuz soruşturması kapsamında yeniden tutuklanan  Osman  Kavala’ya sorgusunda terör örgütü PKK ile ilgili yaptığı açıklamalar da soruldu.

KAVALA’YA “SİLAHLI MUHALEFET” İFADESİ SORULDU

Kavala’ya 4 Ağustos 2015 tarihinde sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan “Çözüm Süreci ve HDP" başlıklı videodaki , “Her ne kadar bazıları PKK IŞİD’le veya şeyle buna benzeyen örgütlerle mukayese etseler de şuanda da PKK rasyonel siyaset yapma kapasitesine sahip bir örgüt , bunu da sözcüleri konuşmalarında ifade ediyorlar.”… “Hükümetin büyük bir sorumluluğu ama , bazı durumlarda bir muhalefet hareketinin de , silahlı muhalefet hareketinin de siyaseti belirlemede önemli bir rol oynuyor” sözlerinin sorulduğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =