Geçmişi çok eskiye dayanan mesleklerde  Usta  çırak ilişkisinin de önemine dikkat çeken ustalardan , ders niteliğinde sözler ve daha fazlası her Pazar Saat 17.00’de Ülke’nin Alın Teri’nde&hel

haber7
0

Hayatlarını el emeği göz nuruyla yaptıkları işlerden kazanan zanaatkârların , alın teri  yolculuğu  birbirinden güzel mesleklerin hikâyeleri ile Ülke TV’de… Programda bu hafta tadıyla insanların damaklarını şenlendiren kebapların ustası  Hasan  Oral’ın meslekteki başarısı ekrana gelecek.

 

Ata mirası mesleklerin ,  Usta  çırak ilişkisinin öneminin vurgulandığı ‘Ülke’nin Alın Teri’ her Pazar başka bir mesleğin yolculuğunu ekrana taşıyor. Belgeselde bu hafta  Hasan  Oral’ın , 9 yaşındayken Celal Usta’nın yanında ayran tepsisi taşıyarak başladığı  lezzet  ustalığı  yolculuğu  izleyicilerle paylaşacak. Hiçbir başarının tesadüf olmadığını söyleyen  Hasan   Usta  , kazandığı rızkın asıl sahibinin Allah olduğuna dair duyduğu güçlü inancından söz edecek.

 

Etin dilinden anlayan Celal Usta’dan kebabın tüm inceliklerini öğrenen , kebabı nakış gibi işleyen  Hasan   Usta  , mesleğinin püf noktalarını anlatacak.

 

Geçmişi çok eskiye dayanan mesleklerde  Usta  çırak ilişkisinin de önemine dikkat çeken ustalardan , ders niteliğinde sözler ve daha fazlası her Pazar Saat 17.00’de Ülke’nin Alın Teri’nde…

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =