ABD'de Trump'ın 2016'da kazandığı başkanlık yarışındaki  Rus   istihbaratı  etkisi henüz gündemden düşmemişken Rusya'nın 3 Kasım'daki seçimlere yeniden müdahale edeceği iddiası gündeme

haber7
0

Amerikan medyasına konuşan yetkililer , bu uyarının Temsilciler Meclisi İstihbarat Komisyonu nun 13 Şubat ta kapalı kapılar ardında yaptığı toplantıda dile getirildiğini söyledi.

TRUMP I ÖFKELENDİREN ŞİKAYET

Başkan  Trump  ın bu uyarıya öfkelenip şikayet ettiği ve Demokratların bu bilgiyi aleyhine kullanabileceğini söylediği bildirildi.

Trump dün Ulusal İstihbarat Direktörlüğü ne vekalet eden Joseph Maguire ı görevden almıştı.

New York Times gazetesi ,  Trump  ın aleyhindeki azil sürecine önderlik eden Demokrat Parti den Adam Schiff in de Temsilciler Meclisi İstihbarat Komisyonu ndaki toplantıda bulunmasına özellikle kızdığını yazdı.

Gazeteye konuşan  Trump  yönetiminden iki yetkilisi ise Maguire ın söz konusu brifingden bu kadar kısa süre sonra görevden alınmasının tesadüf olduğunu savundu.

TRUMP IN AKLANMASI SORU İŞARETLERİNİ KALDIRMADI

Temsilciler Meclisi tarafından görevi kötüye kullanmak ve Kongre nin çalışmasını engellemek suçlamalarından azledilen  Trump  , Cumhuriyetçilerin kontrolündeki Senato da iki hafta süren yargılamanın ardından aklanmıştı.

New York Times , Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi nin toplantısında ,  Trump  destekçilerinin başkanın Rusya ya karşı sert bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =