Yemen'de İran destekli Husilerin kontrolündeki eski başkent Sana'dan  Suudi   Arabistan  topraklarına  balistik   füze  saldırıları düzenlendiği belirtildi.

haber7
0

Suudi  Arabistan  haber ajansı SPA nın haberine göre , koalisyon güçleri sözcüsü Albay Turki Maliki , gece 00.30 da Husiler tarafından fırlatılan füzelerin hava savunma sistemleri tarafından imha edildiğini duyurdu.

 

 

Füzelerin sistematik olarak yerleşim bölgeleri ve sivilleri hedef aldığının altını çizen Maliki , bunun uluslararası hukukun açık bir ihlali olduğunu vurguladı.

Maliki , füzelerin eski başkent Sana dan fırlatıldığını belirterek , "Yemen in başkenti Sana , Husiler tarafından  balistik  füzelerin montajının yapıldığı ve  Suudi   Arabistan  topraklarına yollandığı bir yer halini aldı" ifadelerini kullandı.

 

 

Suudi vatandaşların , koalisyon ülkeleri vatandaşları ve o bölgede ikamet edenlerin korunacağını dile getiren Maliki ,  Suudi   Arabistan  liderliğindeki koalisyon komutanlığının sert önlemler almayı sürdüreceğini bildirdi.

Yemen deki Husiler , son zamanlarda genellikle  Suudi   Arabistan  hava savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirilen  balistik  füzelerin yanı sıra silahlı insansız hava araçlarını da kullanarak , ülkenin güney bölgelerini hedef alıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =