Kanada'da 200 aracın karıştığı  zincirleme  kazada 2 yaşamını yitirirken 70 kişi ise yaralandı

haber7
0

Yoğun kar yağışının yaşandığı Montreal kentinde görüş mesafesinin düşmesi sonucu  zincirleme   kaza  meydana geldi. En az 200 aracın karıştığı kazada 2 kişinin hayatını kaybettiği , 70 kişinin yaralandığı belirtildi.

Yaralılar kentteki 3 hastaneye kaldırıldı.  kaza  nedeniyle 50 aracın kullanılamaz hale geldiği ve ekipler tarafından yoldan kaldırıldığı ifade edildi. Kazaya karışan araçlar arasında bir okul servisinin ve patlayıcı madde bulunan bir tankerin de yer aldığı belirtildi. Polis tarafından yapılan açıklamada , serviste öğrenci bulunmadığı kaydedildi.

Kanada Ulaştırma Bakanı Francois Bonnardel kazaya ilişkin yaptığı açıklamada ,  zincirleme  kazanın aniden başlayan şiddetli kar fırtınasının etkili olduğu bölgede meydana geldiğini ifade ederek , "İnsanlar seyir halindeydi. Şiddetli rüzgar vardı. Bir anda görüş mesafesi düştü. Daha sonra  zincirleme   kaza  meydana geldi" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =