FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in kabrini  doğum  gününde vatandaşlar

haber7
0

Fetullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ) 15 Temmuz daki darbe girişimi sırasında Ankara da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir in  doğum  gününde , vatandaşlar ve öğrenciler kabrini ziyaret etti.

Niğde de 20 Şubat 1974 yılında dünyaya gelen Halisdemir in , Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan kabrini ziyaret eden öğrenciler ve vatandaşlar dua etti. 

Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerinden Arda Tümen , burada gazetecilere , herkesin Ömer Halisdemir’i örnek alması gerektiğini belirterek , şöyle devam etti:

"Ömer Halisdemir 15 Temmuz da vatanımızı ve geleceğimizi kurtardı. Bizleri düşündüğü için kendini feda etti. Bizim de büyünce vatan için sorgulamadan seve seve canımızı feda edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Onun okuduğu okulda okumak ve aynı belde de yaşamaktan dolayı çok gururluyum. Şehit Ömer Halisdemir’i önemsiyoruz ve her zaman da minnet duyuyoruz.  doğum  günü için  kabrine  geldik. Canıgönülden  doğum  gününü kutluyorum.” 

Öğrencilerden Kadriye Özcan ise Halisdemir i örnek alarak , gerektiğinde gözlerini kırpmadan vatan için canlarını vermeye hazır olduklarını anlattı.

Özcan , “Onun okuduğu okulda okumaktan ve aynı belde de yaşamaktan dolayı gurur duyuyorum. Buradaki herkesin de gurur ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =